KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713083
nr 1271 3083
Harald Klinckowström
(1897-1973), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Kungsklippan, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Harald Klinckowström, svensk målare född 1897, död 1973.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:18:51
100 kr
200 kr
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Harald Klinckowström
Läs mer om Harald Klinckowström